Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej od lat działa na rzecz integracji w polskim społeczeństwie migrantów i uchodźców z Ukrainy, Białorusi i innych krajów. Wspiera posiadaczy Karty Polaka oraz osoby o polskim pochodzeniu, którzy pragną osiedlić się na stałe w Polsce.
Od 2018 roku ściśle współpracujemy z wieloma instytucjami rządowymi, samorządami, uczelniami wyższymi oraz NGO i prywatnymi podmiotami. Przedstawiamy Państwu naszych partnerów i grantodawców z lat 2021 - 2022, czyli organizacje, które wspierały lub aktualnie wspierają nasze działania w zakresie działań pożytku publicznego.
👉 Wersja RU
Poznaj partnerów i grantodawców Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej z lat 2021-2022:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - “Bezpłatny kurs j. polskiego dla uchodźców”, w ramach zadania publicznego zorganizowaliśmy zajęcia językowe dla uchodźców z Ukrainy, Białorusi i innych krajów.
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu - Projekt “Pomoc rzeczowa dla uchodźców z Ukrainy”. W ramach tego projektu, planujemy rozdać kilkadziesiąt paczek osobom potrzebującym.
Toruńska Inicjatywa Obywatelska - Projekt “Dobry start w Polsce”. Nasz strategiczny partner w województwie kujawsko – pomorskim oraz północnej Polsce.
Narodowy Instytut Wolności (NIW) - organizacja rządowa. Projekt “Zmieniamy się na Eko” polega na popularyzowaniu wiedzy o ekologii wśród cudzoziemców.
Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy FOG - “Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów” jest projektem, którego celem jest m. in. zbadanie problemu dyskryminacji migrantów na Dolnym Śląsku.
Wyższa Szkoła Bankowa - WSB należy do największej sieci niepublicznych uczelni wyższych w Polsce. W ramach współpracy przyjęliśmy na praktyki kilku studentów uczelni.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - jest jedną z popularnych publicznych uczelni wyższych w Polsce. W ramach współpracy zapewniamy staże i praktyki dla studentów tej uczelni.