78 tys. unikalnych użytkowników – właśnie tyle osób odwiedziło strony Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej w styczniu 2022 roku. Największym zainteresowaniem cieszyła się oficjalna strona Instytutu (34 tys. odwiedzin w ciągu miesiąca), a także nasz niekomercyjny portal informacyjny dla migrantów - Dobry blog o Polsce (prawie 10 tys. unikalnych odwiedzin w styczniu
Strona Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej
Na podstawie danych Google Analytics za styczeń 2022 r. stronę główną Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej odwiedziło 34 000 unikalnych użytkowników. Większość naszych czytelników to migranci z Ukrainy i Białorusi mieszkający w Polsce. Zazwyczaj są to młodzi ludzie w wieku od 25 do 45 lat, wielu z nich mieszka w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i innych dużych miastach w Polsce.
Czytelników najbardziej zainteresowały następne artykuły: Ważne zmiany w prawie o cudzoziemcach, TOP-15: najbardziej przydatne wskazówki dla migrantów w Polsce, Zwroty podatków w Polsce – 2022.
Media społecznościowe w styczniu 2022
Jeśli chodzi o wizyty na stronach w mediach społecznościowych, na czele jest nasz oficjalny fanpage na Facebooku. W ciągu ostatniego miesiąca jego zasięg osiągnął 34 639 użytkowników. Aktywność strony wzrosła o około 248% w porównaniu z poprzednim okresem. Większość naszych odwiedzających mieszka w Polsce, wielu jest też na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi i innych krajach.
Dobry blog o Polsce
Rośnie też popularność jednego z najstarszych projektów Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej – Dobrego bloga o Polsce (w lipcu 2022 r. będzie obchodził dziesiątą rocznicę powstania). W styczniu nasz serwis odwiedziło 9600 unikalnych użytkowników (wg Google Analytics). W porównaniu do grudnia 2021 r. liczba użytkowników wzrosła o 201,2%.
„Dobry blog o Polsce” to niekomercyjny portal informacyjny dla migrantów, na którym regularnie publikujemy aktualne informacje o Polsce: biznes, praca, turystyka, legalizacja pobytu, prawa migrantów i wiele innych.
Najpopularniejsze artykuły w ostatnim miesiącu: Małżeństwo w Polsce dla obcokrajowców, Jaki dochód trzeba mieć na kartę pobytu?, Wjazd do Polski dla nieletnich: jakie dokumenty muszę przedstawić?
Bardzo się cieszymy, że podobają się Państwu nasze publikacje. W ramach podziękowania będziemy jeszcze aktywniej pracować nad nowymi materiałami edukacyjnymi i informacyjnymi dla migrantów mieszkających w Polsce!
Subskrybuj nasze portale społecznościowe, aby nie przegapić najnowszych informacji o życiu w Polsce!